Укрзалізниця забезпечена дизпальним на два місяці стабільної роботи

Наразі компанія підписала договори на постачання 30 тисяч тонн дизпального, з яких вже отримала 7 тисяч тонн. Решта надходитиме за рознарядками

Укрзалізниця наразі має запас дизпального для безперебійної роботи упродовж 7 днів. Загалом дизелю, що постачатиметься компанії за підсумками проведеної переговорної процедури, вистачить на 2 місяці стабільної діяльності.

Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Наразі компанія підписала договори на постачання 30 тисяч тонн дизпального, з яких вже отримала 7 тисяч тонн. Решта надходитиме за рознарядками. Договори ще з двома постачальниками на 30 тисяч тонн дизпального готуються до підписання. Таким чином, компанія буде забезпечена дизелем на найближчі 2 місяці.

Крім того, ще 8 процедур закупівлі загалом на 100 тисяч тонн дизельного пального  наразі залишаються заблокованими у зв’язку з розглядом скарг постачальників Антимонопольним комітетом України. У разі швидкого розблокування закупівель договори за цими процедурами можна буде підписати в останній декаді серпня.

Також компанія готується оголосити нову закупівлю ще 50 тисяч тонн дизпального. Тендер розпочнеться найближчими днями.

«Боротьба з тіньовими схемами при закупівлі дизпального подобається не всім учасникам ринку. Але тут ми безкомпромісні – процес має бути прозорим і конкурентним. Окремі гравці намагаються тиснути на Укрзалізницю, в тому числі шляхом подання надуманих скарг до АМКУ. Це призводить до блокування закупівель і затягування процесу на кілька місяців. Щоб забезпечити безперебійне постачання дизпального в 2020 році, Укрзалізниця вже восени розпочне процедуру укладання рамкової угоди з надійними трейдерами. Постачальників нафтопродуктів обиратимемо за результатами аукціонів за критерієм найвигідніших цінових пропозицій», — зауважив голова правління Укрзалізниці Кравцов Євген.

Як раніше повідомлялося, Укрзалізниця стала першою державною компанією України, яка почала постачати дизпальне із застосуванням формульної зміни ціни з урахуванням котирувань Platts. Завдяки цьому лише на останній закупівлі дизпального, у зв’язку з падіння показників Platts, товариству вдалося зекономити близько 45 млн грн.

Нагадаємо, станом на початок серпня 2019 року АТ «Укрзалізниця» залучило понад 580 тис. грн додаткових надходжень від надання нерухомого майна компанії в оренду.

категорії
Економіка

Публікації по темі