Укрзалізниця залучить СБУ та НАБУ до процесу закупівлі дизельного пального

Компанія вдаватиметься до "екстраординарної" процедури, бо АМКУ блокує її закупівлі.

АТ “Укрзалізниця” залучить до процесу закупівлі дизельного пального СБУ та НАБУ як спостерігачів. Рішення вимушене, бо АМКУ блокує всі закупівлі компанії.

Про це повідомляє прес-служба “Укрзалізниці”.

«На сьогодні в Укрзалізниці заблоковані всі тендери на закупівлю дизельного палива. Наскільки я розумію, окремі гравці ринку знову хочуть спробувати диктувати нам умови і змусити брати позики. Одразу скажу – на це не підемо. І маніпуляції та погрози на нас не діють. В такій екстраординарній і критичній ситуації ми йдемо на виняткову і термінову закупівлю партії пального за переговорною процедурою. 2 роки тому ми вже мали подібний досвід. До процедури залучаємо СБУ та НАБУ як спостерігачів. І для розуміння ситуації: 2 перехресні скарги компанія отримала в ніч перед аукціонами. Останню – о 23:53», — зазначив голова правління АТ, Євген Кравцов.

Як повідомляє прес-служба товариства, наприкінці травня цього року “Укрзалізниця” оголосила 8 чергових тендерів на закупівлю дизельного пального загальним обсягом 100 тисяч тонн. Розкриття тендерних пропозицій відбулося 23 липня 2019 року. Участь у тендерах взяли від 4 до 7 учасників, що свідчить про конкурентне середовище та довіру ринку до закупівельних процедур Укрзалізниці. 25 липня Укрзалізниця провела оцінку пропозицій учасників по шести процедурах і всіх учасників допустила до подальших аукціонів, які мали відбутися 31 липня. Але напередодні аукціонів тендери були зупинені через скарги.

У компанії прогнозують ризик того, що й наступні дві процедури будуть призупинені в аналогічний спосіб.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет відкрив справу проти 18 облгазів, які належать до групи РГК Дмитра Фірташа. На думку слідства, призначивши Девіда Ентоні Ховарда Брауна головою наглядової ради без дозволу комітету, вони порушили закон про економічну конкуренцію.

Додамо, АМКУ відкрив справу проти “Укроборонпрому” і офшорної компанії щодо купівлі “Мотор-Січі”.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини