Укрзалізниця здійснила погашення першої частини єврооблігацій на 150 млн доларів

АТ «Укрзалізниця» за підтримки Кабінету Міністрів України своєчасно та в повному обсязі погасило першу частину єврооблігацій на 150 доларів млн та виплатило черговий купонний дохід за ними.

АТ «Укрзалізниця» за підтримки Кабінету Міністрів України своєчасно та в повному обсязі погасило першу частину єврооблігацій на 150 доларів млн та виплатило черговий купонний дохід за ними.

Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, передає прес-служба компанії.

За його словами, своєчасне погашення боргових зобов’язань вкотре підтверджує підтримку залізничної галузі з боку держави та  фінансову стабільність Укрзалізниці. Це демонструє кредиторам відповідальне ставлення держави та компанії до обслуговування власних запозичень.

«Укрзалізниця впродовж своєї багаторічної історії, як постійний правонаступник, завжди вчасно та в повному обсязі розраховується за своїми зобов’язаннями», – зазначив Євген Кравцов.

Він також додав, що кредитні ресурси для рефінансування заборгованості були залучені з внутрішнього ринку. Зокрема, їх надали Ощадбанк та Державне агентство інфраструктурних проектів України.

«Запозичення були здійснені в національній та іноземній валюті, завдяки чому були погашені валютні зобов’язання. Це додатково знизило потенційні ризики отримання збитків від курсових різниць», – зауважив керівник компанії

Варто зазначити, що в травні 2013 року Укрзалізниця розмістила дебютний випуск єврооблігацій на 500 млн доларів. Єврооблігації Укрзалізниці, разом із цінними паперами Ощадбанку й Укрексімбанку, були включені в периметр реструктуризації зовнішнього суверенного та гарантованого державою боргу, ініційованої Мінфіном України після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на 17,5 млрд доларів. Графік погашення основної суми позики припадає на 2019-2021 роки: 60% мають бути оплачені у 2019 році, 20% – у 2020 році та 20% – у 2021 році.

категорії
Економіка

Публікації по темі