Уряд готовий до зупинки транзиту російського газу

Європейські компанії мають інтерес до своп-угод: закачати газ в українські газосховища, умовно його продати і через рік викупити назад.

Україна закачує максимальні обсяги газу в сховища, щоб пережити зиму після того, як РФ зупинить транзит.

Про це заявив представник президента в Кабміні Андрій Герус, повідомляє Finance.ua.

“Є інтерес європейських компаній до своп-угод, тобто вони зараз закачують газ в українські газосховища, умовно його продають і через рік викуповують назад. Приватні трейдери також закачують газ в ПГС для того, щоб його продавати взимку”, – зазначив пан Герус.

За його словами, Газпром готовий відновити переговори щодо транзиту після виборів, коли буде новий уряд, але влада готується до гіршого сценарію.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” очікує від російського “Газпрому” офіційної відповіді на пропозицію Єврокомісії щодо транзитного контракту.

Про це на повідомив виконавчий директор компанії Юрій Вітренко на своїй сторінці у Фейсбук.

“Джерела Reuters інформують, що “Газпром” хоче контракт на транзит не на 10 років, як запропонувала Єврокомісія, а тільки півроку-рік, поки не добудують “Північний Потік-2 [ред. обхідний газопровід до єс]”, – зазначив пан Вітренко.

“По-перше, було б бажано, щоб “Газпром” відповів офіційно на пропозицію Єврокомісії. Якщо “Газпром” не приймає цю пропозицію, нехай запропонує свій варіант. Причому бажано з усіма деталями”, – додав він: “Наприклад, чи готовий Газпром на практиці розблокувати можливість іншим компаніям здійснювати транзит газу з території РФ. Ми його уважно розглянемо”.

Крім того, Юрій Вітренко наголосив, що українська сторона зацікавлена у продовженні транзиту, і тому займає конструктивну позицію.

Поки що у  прес-службі “Нафтогазу” заявили, що жодної офіційної інформації від російської сторони щодо ідеї короткого контракту компанія не отримувала.

категорії
Економіка

Публікації по темі