Уряд передасть у комунальну власність державні сільгоспземлі 141 ОТГ

Землі будуть передаватися на баланс ОТГ після проведення інвентаризації, уточнення даних та внесення відомостей.
https://growhow.in.ua/silskogospodarski-zemli-kolektyvnoyi-vlasnosti-shho-ochikuvaty-z-1-sichnya-2019-roku/

У 2019 році продовжиться процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Землі отримають 141 ОТГ, які об’єдналися у 2018 році (з їх переліком ви можете ознайомитися на сайті).

Про це сьогодні, 14 лютого, інформує прес-служба Державної служби Українз питань геодезії, картографії та кадастру.

Станом на початок лютого між головними управліннями Держгеокадастру у відповідних областях та всіма ОТГ, щодо яких передбачено передачу землі, укладено меморандуми про співпрацю при здійсненні цих транзакцій.

Як і в минулому році, землі будуть передаватися на баланс ОТГ після проведення інвентаризації, уточнення даних та внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Усі процедури із оформлення ділянок перед передачею ОТГ будуть здійснюватися за рахунок державного бюджету.

Варто вказати, що на виконання рішення Уряду в рамках децентралізації у сфері земельних відносин Держгеокадастр з 1 лютого минулого року здійснює передачу державних сільгоспземель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

Загалом у 2018 році 647 ОТГ, які були утворені до 2018 року, отримали у комунальну власність 1,45 млн га державних земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що у Львівській області створено 40 об’єднаних територіальних громад загальною площею 4839 км2. Про це під час публічного звіту повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка, передає прес-служба ЛОДА.

“Одним із глобальних завдань є децентралізація. І тільки в творенні  об’єднаних територіальних громад – наше майбутнє.  Ми повинні передати повноваження, ресурси і можливості управління. Можливості децентралізації – це, в тому числі, і можливості євроінтеграції. Ми сьогодні вчимось використовувати ті ресурси, які дає нам Європейський союз. Ми повинні увійти в європейське середовище, отримати доступ до європейських можливостей і використати їх для добробуту кожного”, – наголосив очільник Львівщини.

Зазначимо, державна підтримка громад Львівщини, що об’єдналися у 2018 році склала 77,1 млн грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі