Уряд передав на приватизацію “Артемсіль” і збиткову Державну зернову корпорацію

Уряд передав на приватизацію монополіста "Артемсіль" і збиткову Державну зернову корпорацію.

Уряд передав на приватизацію монополіста “Артемсіль” і збиткову Державну зернову корпорацію.

Про це йдеться на сайті Урядового порталу.

Сьогодні на своєму засіданні Уряд також передав Фонду державного майна України 100% акцій великих державних підприємств, серед яких ДП “Артемсіль України”.

“Монополія “Артемсіль” не просто штучна – підприємство маніпулювало ціною на сіль в Україні. За це отримало штраф у 3,14 млн гривень від Антимонопольного комітету. Керівництво держпідприємства є фігурантами справ про хабарі у 800 тисяч гривень. Ми ставимо крапку в цій історії — “Артемсіль” буде приватизована на чесному та прозорому аукціоні”, – коментує рішення Уряду Олексій Гончарук.

Крім цього, Уряд передав Фонду державного майна України 100% акцій великих державних підприємств, серед яких підприємство “Державна продовольчо-зернова корпорація України”(ДПЗКУ).

“Це найбільша корпорація – експортер зерна в Україні та найбільший в країні виробник борошна. На папері чомусь збиткова та неефективна. Завдяки приватизації підприємство зможе модернізувати свої потужності, створити нові робочі місця та сплачувати більше податків до державного бюджету України”, – коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

З метою подальшої приватизації на цих держпідприємствах буде проведено реструктуризацію та підготовку до прозорих аукціонів із залученням приватного інвестора.

Довідка

ДПЗКУ – це велика державна корпорація, яка входить в десятку найбільших експортерів зерна в Україні, а також найбільший виробник борошна в країні. 227 вагових комплексів і 47 елеваторів – стратегічні з точки зору логістики активів, потребують оновлення та інвестицій.

Уряд також передав на велику приватизацію 4 великі держкомпанії: завод “Більшовик” (АТ “Перший київський машинобудівний завод”), АТ “Державна продовольчо-зернова корпорація”, ДАК “Хліб України”, ДП “Артемсіль”. На підприємствах буде проведено реструктуризацію та підготовку до прозорих аукціонів із залученням приватного інвестора.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі