Уряд продовжив обмеження на імпорт деяких товарів із Російської Федерації до 31 грудня 2019 року

Строк дії рішень продовжено до 31 грудня 2019 року із можливістю їхнього продовження в майбутньому.

18 грудня Кабінет Міністрів України продовжив дію двох розроблених Мінекономрозвитку постанов від 30 грудня 2015 року, що передбачають обмеження на імпорт продукції походженням з Росії.

Про це сьогодні, 18 листопада, інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Постанови передбачають повну заборону ввезення низки товарів з РФ, а також продовження дії митних ставок на деякі товари з Росії, які до 2015 року ввозились без мита. Строк дії рішень продовжено до 31 грудня 2019 року із можливістю їхнього продовження в майбутньому.

Передбачені Урядом заходи були застосовані з метою протидії встановленим торговельним обмеженням на імпорт та транзит української продукції з боку Російської Федерації, для забезпечення захисту національних інтересів та українського бізнесу.

Так, для деяких російських товарів замість нульової ставки, яка діяла згідно з угодою про встановлення режиму вільної торгівлі між країнами СНД, від 2 січня 2016 року для російських товарів діє так званий режим «найбільшого сприяння» СОТ, що передбачає застосування вищих ставок ввізного мита.

Також Уряд продовжив дію ухваленої постанови, яка ввела заборону на імпорт товарів з Росії, зокрема: харчової продукції (молочної продукції, чаю, кави, пива, горілчаних виробів), косметичних засобів особистої гігієни (шампунів, гелів для душу, мила), продукції хімічної промисловості для сільського господарства (гербіциди, фугніциди, інсектициди, родентициди), хлористого калію, а також залізничного обладнання (локомотиви, вагони та колійне обладнання).

Нагадаємо, як повідомляли раніше, за даними Держкомстату, імпорт товарів з РФ у січні-квітні збільшився на 30% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Так, загальна сума продукції, що поставляється за цей період склала 256,3 мільйона доларів.

За підрахунками аналітиків компанії YouControl, за 2014-2016 роки товарообіг між Україною і Російською Федерацією скоротився у 4,4 рази. Однак, у 2017-2018 роках відбулось суттєве пожвавлення торгових відносин. В основному Україна продовжує імпортувати нафту, чорні метали і свинець.

категорії
Економіка

Публікації по темі