Уряд шукає компенсатори бюджетних втрат у перший рік запровадження податку на виведений капітал, – Маркарова

Завдання робочої групи щодо податку на виведений капітал прорахувати бюджетні втрати від запровадження цього податку в перший рік

Завдання робочої групи щодо податку на виведений капітал прорахувати бюджетні втрати від запровадження цього податку в перший рік, а після узгодження суми – працювати над потенційним скороченням видатків.

Про це заявила Оксана Маркарова, в.о. голови Міністерства фінансів, в інтервю «Інтерфакс-Україна».

«Інформація про існування групи публічна, але всі обговорення – поки що тільки в групі. Зараз дискусія дуже предметна – бюджет на 2019 рік фактично готовий. Ми відкрили всі наші розрахунки, всі припущення, щоб показати, на чому він базується. Частина припущень базується на макропрогнозі, тобто вони не в межах нашої компетенції. І є певні припущення “поведінкові”, які залежать, до прикладу, від профільного законодавства, ставки акцизної марки на цигарки чи якихось інших даних», – зазначила Маркарова.

Вона також наголосила, аби парламент приступив до обговорення законопроекту щодо податку на виведений капітал, необхідно зрозуміти, про які втрати йдеться. «Законопроект уже в парламенті. Наше завдання – домовитися, якою може бути сума втрат бюджету від запровадження цього податку в перший рік. Тож треба зійтися на тому, якою має бути методологія обрахунку. Може бути якесь розходження, але не може бути розкид від 25 мрд грн до 70 млрд грн», – зазначила Оксана Маркарова.

Вона також зазначила, що лише після узгодження методології обрахунку втрат, можна перейти до питання, які можуть бути компенсатори.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі