Уряд схвалив програму підтримки аграріїв на 2019 рік

Кабмін затвердив державну підтримку аграрного сектору на рівні 6,9 млрд гривень.

Кабінет міністрів України затвердив проект державного бюджету на 2019 рік, який передбачає загальний обсяг державної підтримки аграрного сектору на рівні 6,9 млрд гривень.

Про це повідомили на Урядовому порталі Кабінету Міністрів України.

У цілому обсяг підтримки на наступний рік майже повторює показники поточного року – 6,3 млрд гривень.

Зокрема, у новому проекті бюджету збільшено обсяг компенсації придбання вітчизняної техніки – з 1 млрд до 1,38 млрд гривень, та розмір компенсації частини вартості саджанців для закладення садів – з 300 млрд до 400 млрд гривень.

Найбільш дотаційною галуззю в 2019 році залишиться тваринництво. В рамках цієї програми уряд частково профінансує будівництво тваринницьких комплексів. Підтримка розвитку тваринництва передбачена на минулорічному рівні 4 млрд гривень.

На розвиток і підтримку фермерства на 2019 рік заклали 800 млн грн. Це на 200 млн гривень менше, ніж у поточному році.

Витрати на здешевлення кредитів аграріям зростуть вдвічі — з 66 млн грн до 127 млн. А на розвиток садівництва (хмелярства, закладення нових садів, ягідників, виноградників) — до 400 млн грн.

Наразі Державна фіскальна служба України ще не оприлюднила інформації про аграрні компанії, які держава “дотує” цього року та про плани на майбутній рік.

За даними ДФСУ, за період дії минулорічних дотацій найбільше компенсації отримали «птахівники»: на 1-му місці — підприємства МХП (січень — вересень — 1,25 млрд грн), на 2-му — «Укрлендфармінг» (444 млн грн).

Так, у звіті ДФСУ вказано, що найбільші суми дотацій у вересні отримали: підприємства МХП — ПРАТ «Миронівська ПФ» (58,56 млн грн), ТОВ «Вінницька птахофабрика» (58,56 млн грн), СТОВ «Старинська птахофабрика» (28,3 млн грн), ПРАТ «Оріль-Лідер» (25,64 млн грн), ДП «Перемога Нова» (5,3 млн грн), ТОВ «Птахофабрика Снятинська Нова» (0,275 млн); «Укрлендфармінг» — ПАТ «Агрохолдинг Авангард» (66,855 млн грн); ПСП «Агрофірма «Роднічок» (26,417 млн грн); ПРАТ «АПК-Інвест» (16,84 млн грн); ТОВ «Агро-овен» (14,827 млн грн); два підприємства агрохолдингу «Астарта» — ТОВ «Агрофірма «Ім. Довженка» (9,07 млн грн) та ТОВ «Волочиськ-агро» (9,59 млн грн); ТОВ «ПК Дніпровський» (11,26 млн грн); ТОВ «НВП «Глобинський свинокомплекс» (10,21 млн грн) та ТЗВО «Даноша» (8,884 млн грн).

Зазначимо, що група компаній Миронівський хлібопродукт (МХП), яка є лідером в отриманні бюджетних дотацій від держави, у січні-вересні минулого року отримала дотації на суму 1,2 млрд грн, про що йдеться у даних Державної фіскальної служби.

Належні до групи МХП підприємства Вінницька Птахофабрика, Миронівська ПФ, Старинська Птахофабрика, Оріль-Лідер, Перемога Нова та Птахофабрика Снятинська Нова у вересні отримали 171 млн грн дотацій, що становить 27% від суми виплаченої за місяць.

Варто зазначити, що у 2014-му році президент Петро Порошенко призначив Косюка першим заступником голови адміністрації президента “для підвищення рівня керованості силовим блоком”. Проте того ж року звільнив бізнесмена та зробив позаштатним радником. Вже у 2016 році Косюк посів 5 сходинку у рейтингу українського Forbes, а його статки оцінюються у мільярд.

 

 

 

категорії
Економіка

Публікації по темі