Уряд визначив обсяг субвенцій для населених пунктів зон спостереження АЕС України на 2019 рік

Субвенції нараховуватимуть місцевим громадам, які проживають на територіях зон спостереження.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено бюджетну програму «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» з обсягом фінансування 137 млн 499,5 тис грн

Про це повідомляє прес-центр “Енергоатому”.

Відповідно до вимог закону Уряд прийняв рішення щодо порядку використання зазначених коштів у 2019 році, що дозволить місцевим громадам використовувати кошти, призначені для соціально-економічної компенсації ризику населенню, яке проживає на території зон спостереження Запорізької, Южно-Української, Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій.

Зокрема, населені пункти зони спостереження Запорізької АЕС у 2019 році отримають 61,6 млн грн субвенцій, Рівненської АЕС ‒ 29,9 млн грн,  Хмельницької АЕС ‒ 16,8 млн грн, Южно-Української АЕС ‒ 29,1 млн грн. Загалом – 137,4 млн грн.

Нагадаємо, що до кінця поточного року ДП “НАЕК “Енергоатом”, згідно із ст. 12 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” та фінансовим планом на 2019 рік має перерахувати на ці цілі 551, 238 млн грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі