Уряд затвердив перелік арбітрів для вирішення торговельних спорів в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Така процедура передбачена Угодою про асоціацію.

6 лютого Кабінет Міністрів ухвалив проект Рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про формування списку арбітрів, з яких будуть утворюватись групи для вирішення торговельних спорів між Україною та Європейським Союзом.

Повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Така процедура передбачена Угодою про асоціацію.

Стаття 323 Угоди про асоціацію передбачає, що Комітет асоціації у торгівельному складі формує перелік із 15 осіб, що можуть увійти до складу панелі (групи) арбітрів по кожному торговельному спору.

Передбачено, що Україна та ЄС спрямовують до панелі арбітрів по 5 осіб від кожної сторони. Також зазначено, що сторони мають обрати ще 5 осіб, які не є громадянами країн-членів ЄС чи України. З представників третіх країн обиратимуть голів арбітражних груп.

До складу арбітрів від України увійшли: Сергій Гришко, заступник генерального директора товариства з обмеженою відповідальністю “Редкліфф Партнерз”, Тарас Качка, заступник виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження”, експерт з європейської інтеграції, Віктор Муравйов, завідувач кафедри порівняльного та європейського права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Юрій Рудюк, партнер юридичної фірми “Van Bael & Bellis”, Королівство Бельгія.

Кандидатура п’ятого арбітра від України наразі очікує погодження в Адміністрації Президента України.

Не зважаючи на те, що Україна не затвердила кандидатуру п’ятого арбітра, ЄС запропонував розпочати формування панелі арбітрів, базуючись на наявному переліку українських арбітрів. Внесення імені п’ятого арбітра від України до проекту Рішення Комітету асоціації Україна-ЄС може бути здійснене на будь-якому етапі внутрішньодержавних процедур щодо ухвалення остаточного рішення по цій кандидатурі.

категорії
Економіка

Публікації по темі