Уряд затвердив умови запуску спільного з ЄІБ проекту фінансування підприємств АПК

Кабмін затвердив вимоги до банків-учасників спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» та валютно-фінансові умови субфінансування.

Кабмін затвердив вимоги до банків-учасників спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» та валютно-фінансові умови субфінансування.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Загальна вартість проекту складає 800 млн євро. Проект передбачає фінансування з боку ЄІБ в розмірі 400 млн євро та співфінансування погоджених проектів з інших джерел (кредити банків-учасників або власні кошти підприємств.

«Міністерство фінансів активно працює над залученням довгострокових фінансових ресурсів в економіку України. Реалізація проекту позитивно вплине на бізнес-клімат, створить передумови для активізації інвестиційної діяльності, допоможе українським аграріям наростити виробничі потужності та створити нові робочі місця», – сказав Юрій Гелетій, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції.

В рамках проекту планується надання довгострокового фінансування за такими напрямами:

– первинне виробництво зернових та олійних культур;
– розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур;
– реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства;
– обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування;
– дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Кошти проекту будуть надані малим та середнім підприємствам аграрної галузі України – до 70% від загального обсягу фінансування, а 30% будуть інвестовані в інфраструктуру операторів державного сектору: дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання. Кредити будуть надаватися терміном до 10 років.

Довідка

Законом України від 20 вересня 2016 року №1530-VIII ратифіковано Фінансову угоду (Проект “Основний кредит для аграрної галузі – Україна”) між Україною та Європейським інвестиційним банком.

категорії
Економіка

Публікації по темі