Уряд змінив перелік російських товарів, що заборонені до ввезення в Україну

Вказана заборона запроваджена Урядом України у відповідь на агресивні і дискримінаційні дії з боку Російської Федерації.

10 квітня Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку рішення щодо розширення переліку товарів походженням з Російської Федерації, які заборонені до ввезення в Україну.

Про це інформує прес-служба Мінекономрозвитку.

10 квітня Кабінет Міністрів ухвалив ініційовані Мінекономрозвитку рішення щодо розширення переліку товарів походженням з Російської Федерації, які заборонені до ввезення в Україну.

Вказана заборона запроваджена Урядом України у відповідь на агресивні і дискримінаційні дії з боку Російської Федерації щодо закриття товарам походженням з території України доступу на російський ринок, а також на обмеження транзиту товарів з території України територією РФ.

Відтак ухвалені сьогодні Урядом постанови, зокрема, вводять заборону на ввезення в Україну таких груп товарів походженням з території РФ: формалін, карбамідо-формальдегідний концентрат, карбамідо-формальдегідні смоли; пружини для візків вантажних вагонів (циліндричні гвинтові зовнішні, циліндричні, гвинтові внутрішні); електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл (реле), що використовується в пристроях залізничної автоматики господарства сигналізації та зв’язку; провідники електричні для напруги понад 1000В; банки для консервування (стерилізаційні банки), пляшки для харчових продуктів та напоїв з безбарвного скла та кольорового скла, інші скляні ємності.

«Заборона імпорту вказаних товарів походженням з Російської Федерації не призведе до виникнення дефіциту, оскільки значна частка виробничих потужностей окремих галузей є незадіяною. Разом з тим рішення Уряду сприятиме збільшенню обсягів власного виробництва української продукції та позитивно позначиться на виробничих і фінансових показниках українських підприємств відповідних галузей», – коментує рішення Уряду Степан Кубів.

Прийняте рішення також дозволить переорієнтацію експорту на внутрішній ринок склотари та диверсифікацію імпорту продукції, зокрема за рахунок збільшення торгівлі з країнами ЄС. У свою чергу це сприятиме інвестиційній активності українських компаній, дозволить українським виробникам зберегти існуючі та створити нові робочі місця, збільшити відрахування податків до бюджетів усіх рівнів.

Варто додати, що Кабінет Міністрів схвалив зміни до постанови №1147 від 30 грудня 2015 року, якими запровадив заборону на ввезення додаткових товарів, що походять з Росії.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 20 січня, повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Відповідні зміни набудуть чинності через 10 днів із дня її опублікування та діятимуть до 5 серпня 2016 року або до скасування Російською Федерацією ембарго на імпорт товарів з України.

В розширений перелік заборонених для імпорту в Україну російських товарів увійшли: цибуля, ікра осетрових, готова або консервована риба, зелений чай, білий шоколад, драже, шоколадні цукерки з лікером, попкорн та кукурудзяні пластівці, печиво в шоколаді або з начинкою, соєвий соус, кетчуп та томатні соуси.

Раніше Україна вже заборонила імпорт із Росії м’яса, риби, молокопродуктів, кави і чаю, кондитерських виробів, печива та шоколаду, дитячого харчування, чіпсів і насіння, соусів, пива та горілки, цигарок, корму для тварин, мила, гербіцидів, обладнання для залізниць і локомотивів.

16 грудня президент РФ Володимир Путін підписав указ про припинення дії договору про зону вільної торгівлі СНД з Україною з 1 січня 2016 року. А 21 грудня прем’єр РФ Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову про введення щодо України відповідних заходів за приєднання Києва до антиросійських санкцій.

29 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон про введення торгового ембарго проти Росії.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі