В Мінрегіоні розповіли, як стримати зростання тарифів ЖКГ

Через використання Фонду енергоефективності можна стримати зростання цін в платіжках за житлово-комунальні послуги.

Через використання Фонду енергоефективності можна стримати зростання цін в платіжках за житлово-комунальні послуги.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

“На сьогодні в платіжці кожного громадянина 70% становлять витрати на енергетичні ресурси: на теплову енергію, на газ, на електрику, на воду. Тож держава пропонує українцям, як співвласникам, використовувати Фонд енергоефективності, як інструмент державної підтримки, для покращення якості свого життя і стримування зростання платіжок”, – сказала очільниця Мінрегіону Альона Бабак.

Альона Бабак повідомила, що наразі було подано 13 заявок, а також додала що в Мінрегіоні хочуть в 2020 році розробити стратегію термомодернізації будівель.

“Це стосуватиметься не лише житлових будинків, а й громадських будівель. І відповідно до цієї стратегії ми розуміємо, що має бути державна підтримка житлового фонду. Ми розуміємо, що стратегія буде мертвою, якщо не буде інструментів фінансування. Держава вже акумулювала в Фонд енергоефективності 4,3 млрд грн і у наступних роках фінансування ще зросте”, – розповіла Альона Бабак.

За словами Бабак, з урахуванням внеску у 100 млн євро від ЄС та уряду Німеччини, фінансовий ресурс Фонду енергоефективності достатньо великий — близько 7 млрд грн і цього достатньо, щоб наступного року почалась більш масштабна і серйозна робота в напрямку термомодернізації житлових будівель.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі