В НБУ не очікують значного припливу валюти від відкриття ринку землі

Заступник голови Нацбанку Олег Чурій не очікує, що після відкриття ринку землі в Україну суттєво збільшиться надходження валюти.

Заступник голови Нацбанку Олег Чурій не очікує, що після відкриття ринку землі в Україну суттєво збільшиться надходження валюти.

Про це він повідомив під час експертної дискусії «Коливання обмінного курсу: як знизити ризики?».

«Припливу іноземної валюти для купівлі землі, напевно, не буде, виходячи з тих положень закону про землю, які розглядаються в парламенті», — повідомив Олег Чурій.

Водночас за його словами, прогнози робити складно, адже ще не зовсім зрозуміло, який буде ринок землі. «Потрібно мати на руках кінцевий варіант реформи і звідти вже робити якісь прогнози», – зазначив він.

Наразі Верховна Рада розглядає проект закону про ринок землі у другому читанні.

До проекту подано 4018 правок, з яких парламент вже розглянув лише 216. Тому розгляд проекту може розтягнутись на тривалий час.

Наступне засідання, на якому ВР продовжить працювати над проектом, заплановане на 18 лютого.

Купувати землю зможуть лише громадяни України та компанії, засновані резидентами України, а також територіальні громади та держава;

  • ліміт концентрації землі в одних руках — до 10 000 га;
  • власниками землі можуть стати банки, якщо отримають землю в якості застави; потім вони будуть зобов’язані протягом двох років продати такі ділянки на аукціонах;
  • ціна землі не може бути нижчою від нормативної грошової оцінки;
  • іноземців до купівлі землі допустять тільки після схвалення такого рішення на  референдумі, орієнтовної дати якого поки немає.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі