В НБУ порадили, як знизити ризики від коливань курсу валют

Нацбанк рекомендує власникам бізнесу і фінансовим директорам в умовах плаваючого валютного курсу звернути увагу на інструменти хеджування, які вже доступні в Україні.

Нацбанк рекомендує власникам бізнесу і фінансовим директорам в умовах плаваючого валютного курсу звернути увагу на інструменти хеджування, які вже доступні в Україні.

Про це розповів заступник голови НБУ Олег Чурій.

Як зазначив Чурій, серед інструментів хеджування ризиків, поставні й безпоставні форварди, які можна укладати з банками під експортно-імпортні операції або кредити від нерезидентів.

«Не хеджувати — це найризиковіша стратегія, оскільки дохід компанії залежить від зміни курсу. Україна вже чотири роки живе в умовах гнучкого курсоутворення, яке дозволяє уникати накопичення дисбалансів в економіці. Та водночас потребує від бізнесу завбачливого планування», — зазначив заступник голови НБУ.

За даними Нацбанку, цього тижня один з українських банків і вітчизняна аграрна компанія уклали безпоставний валютний форвард (NDF). Це перша угода з хеджування валютних ризиків такого типу на українському ринку.

Раніше на ринку укладалися угоди з поставочними валютними форвардами, проте їх частка все ще несуттєва і має великий потенціал до зростання.

«У цілому в світі операції типу спот, тобто ті, які фактично проводять день у день, становлять не більше третини від загального обсягу валютного ринку. Решта — це операції з використанням інструментів хеджування: форвардів, ф’ючерсів, свопів. На жаль, в Україні все навпаки: домінують спотові угоди, а випадки хеджування бізнесом валютних ризиків все ще носять одиничний характер», — пояснив Чурій.

категорії
Економіка

Публікації по темі