В Україні набирають популярності безконтактні банківські операції

У першому півріччі 2018 роки кількість активних карт, оснащених чіпами PayPass і їх аналогами, зросла на 12% і досягла 3,1 млн штук.

У першому півріччі 2018 роки кількість активних карт, оснащених чіпами PayPass і їх аналогами, зросла на 12% і досягла 3,1 млн штук.

Такі дані наводить Національний банк в огляді ринку платіжних карт.

Чиновники зазначають, що за минулі півроку українці стали більш активно користуватися картами, як платіжним засобом. 77,6% карткових операцій за кількістю і 44,1% за обсягом були розрахунковими. Всього 6 років тому 9 з 10 українців знімали гроші в банкоматі.

Цей тренд відчули і банкіри – кількість банкоматів в першому півріччі скоротилося на 0,4% до 18,5 тисяч апаратів. Зате зросла кількість POS терміналів: в липні 187,7 тисяч торгових точок могли прийняти до оплати платіжні картки. Разом з тим, зросла і кількість платіжних терміналів самообслуговування, що свідчить про все ще занадто велику залежність українців від готівки. Адже такі апарати використовуються переважно для прийому «кешу».

Що до карткових звичок українців, то частіше за все вони використовують картки від Mastercard – 68,3% від усіх платіжних карток.

Статистика операцій свідчить про зниження обсягів покупок в інтернет. У другому кварталі 2018 роки українці сплатили в мережі товарів і послуг на суму 90,4 млрд грн – 30,4% від усіх безготівкових карткових операцій. Для порівняння в останньому кварталі 2017 го цим каналом було відправлено 105,5 млрд грн – 38,8% від загального обсягу транзакцій.

Цікаво, що 80,3% карткових операцій українці здійснили в мережі банку-емітента. Що, втім, пояснюється досить просто: найбільші роздрібні банки лідирують не тільки у випуску карт для українців, а й займають провідні позиції в частині розвитку платіжної інфраструктури. Тобто ці дані свідчать скоріше про концентрацію ринку, ніж про направлення фінансових потоків.

Всього ж, за підрахунками Нацбанку, кількість активних карт за перші півроку 2018 го зросла на 1,3% до 35,3 млн штук. Обсяг безготівкових операцій, здійснених з їх допомогою, склав 573 млрд грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі