В Україні планують вдосконалити процес держреєстрації сортів рослин

На засіданні Кабміну 19 вересня було схвалено 3 проекти постанов держреєстрації сортів рослин.

На засіданні Кабміну схвалили 3 проекти постанов, пов’язаних із системою реєстрації сортів рослин.

На засіданні Кабінету Міністрів України 19 вересня було схвалено 3 проекти постанов, метою яких є врегулювання та покращення процедури набуття прав на сорти рослин.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

Як зазначено в повідомленні, реалізація цих постанов дозволить створити відкриту та прозору систему реєстрації сортів рослин, що, у свою чергу, забезпечить аграріїв кращими досягненнями вітчизняної та іноземної селекції.

Так, постанова «Про затвердження Порядку ведення реєстру заявок на сорти рослин» визначає механізм ведення Реєстру заявок, який дозволить отримувати незалежну об’єктивну інформацію про нові сорти усім зацікавленим сторонам. Реєстр буде розміщено на офіційному веб-сайті Мінагрополітики у вільному, цілодобовому та безоплатному доступі.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстру патентів на сорти рослин» визначає механізм ведення Реєстру патентів та забезпечить безпечний ринковий обіг насіння та садивного матеріалу. Процедура державної реєстрації майнових прав інтелектуальної власності на сорти захистить національного виробника та іноземного інвестора від правопорушень та зловживань у цій сфері. Зазначають, що реєстр патентів також буде на сайті Мінагрополітики.

Постанова «Про затвердження Порядку затребування зразків посадкового матеріалу батьківських компонентів об’єкта заявки» визначає процедуру затребування зразків рослин для проведення експертизи, що, в свою чергу, удосконалить процедуру набуття прав на сорти рослин.

Додають, що до Державного Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, станом на 21.09.2018 року входить 10945 сортів з них:

– української селекції – 4590 сорти, що становить – 42%;

– іноземної селекції – 6355 сорти, що становить – 58 %.

Станом на вересень 2018 року для проведення кваліфікаційної експертизи подано 571 документ заявок, з яких:

– української селекції – 274 заявок;

– іноземної селекції – 297 заявок.

категорії
Економіка

Публікації по темі