В Україні відновиться іпотечне кредитування: що змінить Закон №6027-д

НБУ переконаний, що закон стимулюватиме процеси, бо його норми гарантовано підвищують впевненість кредиторів у поверненні кредитів.

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування», який покликаний надійно захистити права кредиторів і покращити кредитно-фінансовий клімат в країні.

Як зазначив голова Нацбанку України Яків Смолій, цей законопроект є запорукою відновлення кредитування української економіки, яке зараз блокується низкою прогалин в чинному законодавстві України, що знижують ефективність діяльності банківського сектора.

Зокрема, згідно нового закону про кредити №6027-д, банківським установам відкриють доступ до даних Державного реєстру про наявність сімейних відносин позичальників. Аналіз цих даних скоротить ризик виведення застав, наприклад квартири, придбаної в шлюбі, і в якій прописані малолітні діти.

Водночас, закон унеможливить виведення об’єкта з-під іпотеки шляхом проведення боржником реконструкції або через проведення самовільного будівництва.

«Закон 6027-д впорядковує відносини в сфері кредитування і дійсно посилює захист прав кредиторів. Це стосується, наприклад, іпотеки. Об’єкт, який знаходиться в іпотеці був самовільно реконструйований, або туди були додані самовільні елементи, всі вони визнаватимуться складом іпотеки», – зазначає Віктор Гальчинський, керівник прес-служби ПАТ «Кредобанк».

Закон до того ж, значно спрощує процедуру позасудового врегулювання в частині переходу права власності на заставне майно.

«Для нових договорів, які будуть укладатися після набрання чинності законом запроваджується можливість передбачити в договорі процедуру позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки», – розповів Віктор Гальчинський.

Він також додав, що закон посилить відповідальність поручителів, звузить норми про зобов’язання спадкоємця звернутися за свідоцтвом про право на спадщину.

На запитання як зміниться кредитний клімат в Україні після ухваленого закону про кредит Віктор Гальчинський відповів, – «Можливо, він пожвавить кредитні пропозиції на ринку, оскільки, на сьогодні, теж саме іпотечне кредитування практично відсутнє, його реально видають лише декілька банків. В таких кредитах завжди є певний, доволі помірний ризик. Якщо банк не впевнений, то буде велика кількість відмов. Якщо інструменти, котрі прописані в законі запрацюють, то банки охочіше видаватимуть довготривалі кредити».

Відтак захист прав кредиторів вплинить, у тому числі, на зниження кредитних ставок, що здешевить іпотечне кредитування.

 

 

 

 

 

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі