В Україні запровадять електронні аукціони на користування надрами

Відповідні постанови було ухвалено на засіданні уряду 26 липня.

Кабмін ухвалив постанову про відкриття геоінформації і схвалив запуск з 1 вересня 2018 року пілотного проекту проведення е-аукціонів на користування надрами.

«Зараз ми приймаємо пакет дуже важливих рішень, які повністю руйнують корупцію в надрокористуванні в Україні. Я розумію, що цей крок буде оцінено в специфічних колах негативно і ми створюємо собі ще більше ворогів, але ми чесно вчиняємо по відношенню до України та українців», – заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Зі свого боку, в.о. голови Держгеонадр Олег Кирилюк повідомив, що пропонована система електронних аукціонів має низку переваг перед аукціонами, які проходять в Україні сьогодні.

«Насамперед, це публічність і відкритість, можливість відстежити всі етапи продажу дозволів, використання електронного майданчика і можливість участі в торгах з будь-якого місця, чесні і відкриті правила, формування справжньої, ринкової ціни, скорочення періоду проведення аукціонів і одне з найголовніших – відсутність контакту з чиновниками», –  зазначив Олег Кирилюк.

Кирилюк також додав, що для участі в аукціоні потенційному надрокористувачу необхідно авторизуватися на сайті електронних торгів, зареєструватися за кожним обраним лотом, зробити гарантований внесок, який становить 20% від початкової вартості лота.

За рішенням уряду, з 1 вересня, лібералізується доступ до геоінформації, що передбачає створення держреєстру геологічної інформації, продовження процесу оцифрування вторинної геоінформації, скасування плати за користування геоінформацією, надається право розпоряджатися власною геоінформацією, а також вдосконалюється підрахунок вартості геологічної інформації.

Нагадаємо, що через відсутність публічних аукціонів діяльність Держгеонадр гостро критикували бізнес-гравці георинку.

категорії
Економіка

Публікації по темі