В Україні зменшились міжнародні резерви

міжнародні резерви України на 1 вересня 2018 року становили 17,2 мільярда доларів США, скоротившись на 2,9% за місяць.

За попередніми даними, міжнародні резерви України на 1 вересня 2018 року становили 17,2 мільярда доларів США, скоротившись на 2,9% за місяць.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

“Міжнародні резерви України становили 17 231,7 млн доларів США (в еквіваленті) станом на 1 вересня 2018 року, за попередніми даними”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що скорочення резервів на 2,9% у місячному вимірі було спричинене кількома чинниками.

Так, у ході інтервенцій Національного банку з метою згладжування надмірних коливань курсу гривні на міжбанківському валютному ринку за підсумками серпня було продано 668 млн дол. США. З них через інтервенції за вибором найкращої ціни продано 311,9 млн дол. США та на аукціонах – 356,1 млн дол. США. При цьому, на поповнення резервів у серпні куплено 16,7 млн дол. США.

Крім того, здійснювалися платежі з обслуговування та погашення зовнішнього боргу. Зокрема, на користь Міжнародного валютного фонду було сплачено кошти обсягом 607,4 млн дол. США (в еквіваленті).

Окрім платежів на користь МВФ, у серпні на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 447,9 млн дол. США в еквіваленті, з яких 389,2 млн дол. США – на обслуговування та погашення за державними цінними паперами.

Протягом серпня уряд здійснював операції із залучення коштів в іноземній валюті шляхом розміщення державних боргових паперів. Так, обсяги розміщення облігацій зовнішньої державної позики за цей період становили 725,0 млн дол. США, внутрішньої – 382,1 млн дол. США та 69,1 млн євро.

На обсяги міжнародних резервів України також вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 19,9 млн дол. США (в еквіваленті).

У НБУ наголошують, що станом на 1 вересня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 2,9 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

категорії
Економіка

Публікації по темі