В Україну прибула місія Міжнародного валютного фонду

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з Роном ван Роденом в четвер розпочала роботу в Києві. 

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з Роном ван Роденом в четвер розпочала роботу в Києві. 

Місія МВФ працюватиме в Києві в період з 6 по 19 вересня “для обговорення останніх економічних подій і економічної політики”.

За словами постійного представника Фонду в Україні Йоста Люнгмана, серед іншого буде обговорено питання фінансової допомоги від МВФ на підтримку політики, спрямованої на забезпечення макроекономічної стабільності в Україні і подальшого руху економіки країни в напрямку сталого та інклюзивного зростання.

В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова відзначила, що українська сторона має намір обговорити з Фондом як всі поточні питання, так і продовження співпраці після закінчення програми в березні 2019 року.

За її словами, успішний четвертий перегляд програми розширеного фінансування МВФ і отримання п’ятого траншу в сумі 2 млрд доларів відкриє шлях до залучення фінансування в держбюджет на пільгових умовах з використанням гарантії Світового банку на 800 млн доларів, а також до отримання макрофінансової допомоги від ЄС на 1 млрд євро.

У свою чергу глава НБУ Яків Смолій зазначив, що наближення перспективи отримання фінансування від МВФ матиме позитивний вплив на стан валютного ринку України, а також поліпшить можливості уряду залучити на міжнародних ринках капіталу боргові ресурси.

Варто зазначити, чотирирічна програма допомоги МВФ передбачає виділення Україні $ 17,5 млрд. У березні 2015 року був перерахований перший транш в $ 5 млрд, в серпні того ж року – другий транш в 1,7 млрд. З 2016 та 2017 років роках Україна отримала по одному траншу в $ 1 млрд кожен.

З липня 2017 року Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, в зв’язку з ростом цін на міжнародних ринках. В уряді таке різке підвищення вважають невиправданим.

За словами директора-розпорядника МВФ Крістін Лагард , виконання передумови, що стосується цін на газ, є критично важливим для завершення поточного перегляду підтримуваної МВФ програми.

категорії
Економіка

Публікації по темі