В Україні планують легалізувати криптовалюту

Це зроблять до 2021 року

Мінекономрозвитку ініціює ухвалення Концепції державної політики у сфері віртуальних активів. Це означає, що криптовалюту в Україні хочуть легалізувати.

Про це інформує прес-служба Мінекономрозвитку.

В Україні сьогодні існує правова невизначеність щодо діяльності, пов’язаної з віртуальними валютами (криптовалютами), у тому числі щодо їхнього правового статусу, оподаткування операцій з ними, можливості укладення смарт-контрактів (контракт, що укладається за допомогою спеціального комп’ютерного алгоритму і виконання якого здійснюється в автоматичному режимі).

Ринок віртуальних валют в Україні значною мірою розвивається “у тіні”. Це призводить до негативних наслідків для всіх зацікавлених сторін: відсутність належного захисту прав та інтересів споживачів криптовалют, складнощі учасників ринку віртуальних валют в питаннях юридичної класифікації своєї діяльності, користування банківськими послугами, залучення іноземних інвестицій, проведення ICO/ITO як українських компаній.

Також у Мінекономрозвитку зазначили, що держава у свою чергу недоотримує податки та валютні надходження. У неї немає можливості здійснювати фінансовий моніторинг у цій сфері через відсутність  статистичної інформації. Внаслідок цього втрачаються іноземні інвестиції та можливості для створення нових високооплачуваних робочих місць.

Також вищезгадана концепція пропонує на законодавчому рівні визначення основних термінів, що стосуються віртуальних активів. Будуть введені слова: “віртуальна валюта” (“криптовалюта”), “віртуальні активи”, “ICO/ITO”, “майнінг”, “смарт-контракт”, “токен”.

«Реалізація Концепції дасть змогу, зокрема захистити права споживачів у сфері віртуальних активів та віртуальних валют, юридично класифікувати діяльність. Учасники ринку отримають можливість користуватися банківськими послугами, офіційно залучати іноземні інвестиції, проводити ICO/ITO як українські компанії, укладати смарт-контракти та здійснювати бартерні операції з обміну товарів (послуг) на віртуальні валюти», – йдеться у повідомленні.

Реалізація Концепції передбачена на період до 2021 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі