В Україні почали діяти нові вимоги до якості молока

Нові норми відповідають європейським і покликані підвищити якість молока

З 12 липня набув чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України “Про затвердження нових вимог до безпеки молока і молочних продуктів”,

Про це повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації.

Документ уніфікує українські та європейські вимоги до молока і молочних продуктів, адаптує технологічні вимоги до сучасних реалій і скасовує застарілі норми.

Нові вимоги стосуються всіх операторів ринку молока і молочних продуктів, незалежно від форми власності. Під дію документу не потрапляє лише первинне виробництво молока і молозива, призначених для власного споживання та зберігання в домашніх умовах.

В ЄБА зазначають, що нові вимоги покликані підвищити обсяги виробництва молока вищого сорту. Але одне лише прийняття даного наказу не дозволить відразу досягти цього, вважають представники бізнес-середовища. “Якщо ми хочемо мати безпечну і якісну продукцію, необхідно підкріпити законодавче регулювання якісним державним контролем. Оскільки від операторів ринку залежить ступінь дотримання всіх вимог, а від системи державного контролю – наскільки прозоро і послідовно будуть ставитися до перевірки операторів ринку без будь-яких винятків” , – підкреслили в прес-службі.

Українські споживачі не повинні відчути різкі цінові коливання в зв’язку з вступом в силу нового наказу, оскільки великий бізнес уже перейшов на ці стандарти, йдеться в повідомленні.

Перехідний період для адаптації до нових правил для компаній, які орієнтовані на внутрішній ринок, встановлений до 2022 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі