В Україні презентували перший сертифікований органічний цукор

Україна збільшує асортимент переробленої органічної продукції, адже вона користується високим попитом і на іноземних ринках.

Україна входить до 20 найбільших виробників конвенційного цукру в світі та є одним із 10 найбільших експортерів, за результатами 2018 року. Так, сума експорту такої продукції за минулий рік склала 217 млн дол. Наразі Україна лише розпочала виробництво органічного цукру, але він вже користується попитом на європейському ринку і в майбутньому має всі шанси завоювати також світовий ринок.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

10 квітня 2019 року відбулась презентація першого органічного цукру за участі Ольги Трофімцевої, в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України.

«Сьогодні дуже знакова подія. Ми маємо перший органічний цукор в нашій державі. Я була, фактично, свідком зародження цієї ідеї. Лише 10 років тому почали з’являтись на полицях наших магазинів перші вітчизняні органічні продукти, а вже сьогодні ми спостерігаємо динамічний розвиток органічного виробництва на внутрішньому ринку», — наголосила в.о. Міністра.

Вона додала, що Україна збільшує асортимент переробленої органічної продукції, адже вона користується високим попитом і на іноземних ринках.

Перший в Україні органічний цукор «Дедденс Агро» (Рівненська область) виробила в 2018 році на потужностях Гнідавського цукрового заводу. Виробництво цукру пройшло сертифікацію національного сертифікаційного органу «Органік стандарт».

Обсяги цукру склали 850 т, 800 т із яких придбала нідерландська компанія, а інших 50 т реалізовано на внутрішньому ринку. Як повідомив генеральний директор «Дедденс Агро» та «Ріттер Біо Агро» Віктор Щербачук, у 2019 році компанія планує збільшити виробництво органічного цукру до 1,1 тис. т.

Для того, щоб наростити виробництво цукру, цього року «Дедденс Агро» планує збільшити площі під органічними цукровими буряками на 100 га — до 350 га.

У 2009-2010 роках в Україні сертифіковано органічний цукровий буряк як сировину. У 2018 році під вирощуванням органічного буряка було зайнято 247 га та виготовлено перший органічний цукор. Цю продукцію було презентовано на початку лютого 2019 року під час найбільшої міжнародної виставки органічних продуктів «БіоФах». У ході виставки на аукціоні із закупівлі першої партії органічного цукру в 850 т виборола компанія з Нідерландів. Наступна презентація органічного цукру запланована під час виставки «БіоФах» у Китаї, де буде вперше представлено Національний павільйон України.

категорії
Економіка

Публікації по темі