В Україні припинила діяти формула «Роттердам+»

Дія формули «Роттердам+» припинилася з 1 липня 2019 року в зв'язку з переходом до нового ринку електроенергії.

Дія формули «Роттердам+» припинилася з 1 липня 2019 року в зв’язку з переходом до нового ринку електроенергії.

Проект постанови оприлюднено на офіційному сайті НКРЕКП.

У серпні 2018 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, скасувала формулу ціноутворення на електроенергію «Роттердам+».

Згідно з документом, з початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили силу, цілий ряд нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики.

У переліку документів, які скасували, постанова НКРЕКП №289 від 03.03.2016 року «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії», більш відома під назвою «Роттердам+».

Дане рішення НКРЕКП пояснює необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення своєчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.

Нагадаємо, що з 1 липня стартувала нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону “Про ринок електричної енергії”, прийнятого в 2017 році.

Так, 30 червня відбулися перші торги на ринку “на добу вперед”, за результатами торгів реалізовано 150 895,1 МВт-год в Об’єднані енергетичні системи України і 9 435,9 МВт-год в рамках “Острова Бурштинської ТЕС”.

“З 3:00 ночі безперебійно працює і “внутрідобовий ринок”, – повідомив Економічній правді директор ДП “Оператор ринку” Володимир Євдокимов.

категорії
Економіка

Публікації по темі