В Україні розглядають можливості запуску «зелених» проектів за участю арабських фондів і компаній

ОАЕ мають амбітну ціль у відновлюваній енергетиці – збільшити частку «чистої» енергії  щонайменше до 44%.

У рамках 9-ї сесії Асамблеї IRENA в Абу-Дабі Сергій Савчук, Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, провів продуктивну зустріч із представниками Міністерства енергетики та промисловості Об’єднаних Арабських Еміратів.

Під час зустрічі обговорили актуальні питання реалізації Меморандуму про співпрацю з Держенергоефективності, підписаного у серпні 2018 року, стратегії стимулювання розвитку «чистої» енергетики в Україні та ОАЕ, перспективні інвестиційні проекти відновлюваної енергетики та переробки сміття в Україні. Про це інформує “Урядовий портал”.

Незважаючи на те що ОАЕ відомі одними із найбільших у світі ресурсами нафти і газу, ця країна враховує світові тенденції щодо сталого енергетичного розвитку та запобігання змінам клімату.

ОАЕ мають амбітну ціль у відновлюваній енергетиці – збільшити частку «чистої» енергії  щонайменше до 44% та зменшити шкідливі викиди вуглецю на 70% до 2050 року.

Вже неподалік міста Дубай встановлюється найбільший у світі сонячний парк із запланованою загальною потужністю 5 ГВт.

Окрім СЕС, ОАЕ розвивають інші проекти відновлюваних джерел енергії, а також генерації енергії із сміття, сталого розвитку міст, екологічного транспорту тощо. У цих напрямах працює й Україна.

«Особливо важливим є партнерство із діючими в ОАЕ потужними інвестиційними компаніями, фондами, фінансовими організаціями. Наприклад, одна з найвідоміших компаній Masdar впроваджує «зелені» проекти на 3 ГВт по всьому світу та будує найбільше у світі екомісто Масдар», – повідомив Сергій Савчук.

Загалом сторони дійшли згоди опрацювати можливості участі арабських компаній та фондів у розвитку української відновлюваної енергетики.

категорії
Економіка

Публікації по темі