В Україні розпочали роботу над створенням єдиної державної системи захисту критичної інфраструктури

Зараз забезпечення захисту стратегічно важливих державних об'єктів здійснюється несистемно.

19 квітня відбулося установче засідання Міжвідомчої експертної групи з питань захисту критичної інфраструктури під головуванням Першого віце-премʼєр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Перший віце-премʼєр-міністр України підкреслив, що наразі в Україні єдина державна система захисту критичної інфраструктури сформована неповністю, а забезпечення захисту стратегічно важливих державних об’єктів здійснюється несистемно.

“Разом слід докорінно змінити підходи до захисту об’єктів та ресурсів, які становлять критично важливі елементи системи і є важливими для функціонування держави. Робота експертної групи повинна напрацювати дієві інструменти для вирішення проблемних питань у цій сфері до прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту”, – зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів підкреслив, що в умовах збройної, економічної, інформаційної агресії проти України з боку Росії захист критичної інфраструктури є питанням захисту національних інтересів.

Слід створити дієві механізми запобігання загрозам на стратегічно важливих інфраструктурних об’єктах. Для цього потрібна низка важливих рішень у різних сферах, якісна координація та взаємодія між цілою низкою державних органів, установ та організацій”, – підкреслив Перший віце-прем’єр-міністр України.

Степан Кубів нагадав про важливість забезпечення якісного моніторингу та оцінки стану безпеки і захисту об’єктів критичної інфраструктури, визначення дієвого режиму функціонування державної системи захисту критичної інфраструктури, а також необхідність розробки та внесення змін до чинного законодавства України, включаючи цілком нові нормативні документи.

Довідково

До складу міжвідомчої експертної групи входять: Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Служба безпеки України, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство інфраструктури, Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Державна фіскальна служба, Державна служба фінансового моніторингу, Антимонопольний комітет, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Національний банк, Державне агентство водних ресурсів, Державна екологічна інспекція.

Найближчим часом до роботи експертної групи долучаться представники Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, а також Національного інституту стратегічних досліджень.

категорії
Економіка

Публікації по темі