В Україні скоротилася кількість експортноорієнтованої молочної продукції

Це відбувається через зниження експортних цін на молочні продукти.

У першому кварталі 2019 року молочний ринок України характеризувався скороченням виробництва  експортноорієнтованих продуктів – олії, сухого знежиреного молока, а також сирів.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

“Група олія/сухе знежирене молоко продовжує скорочуватися. Так, за даними Держстату України, об’єм олії за три місяці скоротився на 18% і склав 19 тис. т, тоді як згущеного молока – на 7,2% меньше – 5,3 тис. т. Виробництво твердого сиру за рік скоротилося на 2,3% склало 22 тис. т. А об’єм плавлених сирів скоротився на 4,1 до 23,4 тис. т”, – коментує Ян Музиченко, аналітик Асоціації виробників молока.

Варто відмітити, що це відбувається через зниження експортних цін на молочні продукти. Приміром, середня ціна кілограма олії у березні минулого року була $4,2, тоді як в аналогічний період поточного року вартість складала – $4,11/кг. Сир подешевшав за рік на 2,1% до $3,7 кг.

Дещо кращі показники із сухим незбираним молоком – 3,6 тис. т, що на 10% 6ільше, ніж минулого року.

Виробництво казеїну і казеїнатів за три місяці поточного року виросло на 4,8% до 661 тонни, а виробництво сироватки навпаки скоротилося на 7,2% до 15 тис. т.

Нагадаємо, як повідомляли, Вінницький молокозавод “Рошен”, що входить в корпорацію Roshen, в 2018 році скоротив чистий прибуток в 4,4 рази до 25,7 млн ​​грн. Нерозподілений прибуток молокозаводу в 2018 році склав 373 млн грн, активи – 607,2 млн грн. Сумарна дебіторська заборгованість заводу за підсумками року скоротилася на третину до 106 млн грн, поточні зобов’язання також стали менше на третину і склали 220,7 млн ​​грн. Довгострокових зобов’язань у заводу немає.

Довідка

Асоціація виробників молока – добровільна, недержавна, некомерційна організація сільськогосподарських товаровиробників, діяльність яких пов’язана з виробництвом і селекцією в області молочного тваринництва, які здійснюють промислове розведення ВРХ. На сьогоднішній день до складу Асоціації входять понад 100 господарств з усіх регіонів України. Асоціація є власністю господарств і фінансується за їх рахунок.

Метої асоціації є створення, збереження, відтворення і раціональне використання племінних (генетичних) ресурсів вищої племінної (генетичної) цінності, з метою поліпшення існуючої генетичної якості тварин, підвищення економічної ефективності та конкурентоспроможності галузі молочного тваринництва.

 

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі