В Україні уклали перший договір факторингу на реалізацію ЕСКО-механізму у бюджетній сфері

Гарантією повернення коштів банку будуть грошові потоки від ЕСКО-договорів, які вже реалізує енергосервісна компанія.

Держенергоефективність спільно з експертами Проекту ПРООН з розвитку енергосервісу та учасниками ринку працюють над формуванням підґрунтя для доступу ЕСКО-компаній до дешевих та довгострокових фінансових ресурсів.

Про це інформує “Урядовий портал”.

На основі досвіду ЄС опрацьовано модель факторингу, що передбачає надання кредитування на ЕСКО-проекти без заставного майна.

Вже у січні 2019 р. факторинг стартував в Україні. Між компанією «КиївЕСКО» та АТ «Комерційний індустріальний банк» за технічної підтримки проекту ПРООН укладено перший договір факторингу на суму близько 3 млн грн для реалізації ЕСКО-проектів у бюджетній сфері.

Гарантією повернення коштів банку будуть грошові потоки від ЕСКО-договорів, які вже реалізує енергосервісна компанія.

Такий механізм факторингу успішно працює у Латвії, зокрема, у рамках Фонду енергоефективності «LABEEF», створеного Європейським банком реконструкції та розвитку.

Зазначений Фонд надає енергосервісним компаніям довгострокове фінансування для реалізації ЕСКО-проектів. Натомість Фонд викуповує 80% ціни укладених енергосервісних договорів під 5% річних на 5-15 років.

«Реалізація першого в Україні договору факторингу дасть поштовх для розвитку кредитування ЕСКО-проектів», – переконаний Сергій Савчук, голова Держенергоефективності.

категорії
Економіка

Публікації по темі