В Україні вдосконалять механізми врегулювання неплатоспроможності банків

Врегулювання неплатоспроможності банків в першу чергу, дозволить посилити фінансову стабільність та зменшити потенційну потребу в державній підтримці банківського сектору.

Національний банк та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Світового банку вдосконалять механізми врегулювання неплатоспроможності банків.

Повідомляє прес-служба НБУ.

Такий крок зроблено задля гармонізації вітчизняного законодавства із нормами Євродиректив про відновлення платоспроможності та врегулювання неплатоспроможності банків, що є зобов’язанням України згідно з Угодою про Асоціацію з ЄС. Реалізація Директиви BRRD передбачає концептуальне вдосконалення підходу до відновлення діяльності та врегулювання неплатоспроможності банків в Україні, що потребуватиме законодавчих змін.

Врегулювання неплатоспроможності банків в першу чергу, дозволить посилити фінансову стабільність та зменшити потенційну потребу в державній підтримці банківського сектору.

“Протягом банківської кризи 2014-2016 років успішні операції з відновлення платоспроможності банків були рідкісними. Цей процес був унеможливлений через відсутність у регулятора необхідних повноважень з раннього втручання та занадто пізніх тригерів визнання банків “проблемними” і “неплатоспромаожними. Саме тому потрібно вдосконалити режим відновлення діяльності та врегулювання неплатоспроможності банків з метою кращої готовності до потенційних фінансових викликів та створення потужніших державних механізмів антикризового управління”, – зазначила Катерина Рожкова, перший заступник Голови НБУ.

Так, одним із заходів передбачається впровадження механізму перспективного планування відновлення та врегулювання банків. Зокрема від банків вимагатиметься розробка планів відновлення діяльності протягом відповідного перехідного періоду зі встановленням спрощених вимог до таких планів для невеликих банків. При цьому, ФГВФО розроблятимеплани врегулювання неплатоспроможності. Запровадження перспективного планування, механізму раннього втручання дозволить забезпечити справжню відновлюваність банків, обмежити використання коштів платників податків під час врегулювання неплатоспроможності банків та відповідно попередити несприятливий вплив на фінансову стабільність в цілому.

Окрім того, пропонується запровадити механізм раннього виявлення проблем у банках і забезпечити можливість негайного вжиття відновлювальних заходів. Зміни в законодавчій базі наділять НБУ повноваженнями вживати заходів раніше – на стадії, коли банк виконує нормативи, але його кількісні та якісні показники вказують на погіршення або ймовірне погіршення фінансового стану.

Також пропонується удосконалити інструментарій врегулювання неплатоспроможності. Оновлена законодавча база має передбачати можливість здійснення врегулювання неплатоспроможності банку, поки він ще функціонує, та забезпечення виконання ним критично важливих функцій.

Нагадаємо, НБУ прокоментував зміни реального ВВП у 2018 році. Фактичні темпи зростання економіки у 2018 році відповідали оцінці Національного банку, опублікованій в Інфляційному звіті за січень 2019 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі