В Україні збільшується частка економічно активного населення

Найбільший відсоток економічно активного населення спостерігається у Луганській області - 67,4%.

Державна служба статистики опублікувала дані про рівень економічної активності населення за регіонами у 2018 році.

Найбільший відсоток економічно активного населення спостерігається у Луганській області – 67,4%. На другому місці – Київ. Тут економічно активне населення становить 66,7%. Третя у списку Житомирська область з показником 65%.

Також Держстат окремо виділяє статистику щодо економічно активного населення працездатного віку. Перше місце у списку зберігає Луганська область. 79,1% економічно активного населення – люди працездатного віку. На другому місці Тернопільщина із показником 76,6%. Третя – Житомирська область (76,5%).

Місто Київ, яке у першому випадку було в топі, тут займає 10 місце. Таким чином четверта частина економічно активного населення столиці є непрацездатного віку.

Найменший відсоток економічно активного населення в обох варіантах спостерігається в Донецькій області. Держстат додає, що “дані наведено без урахування частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях”.

Якщо брати до уваги ситуацію у всій Україні, то частка економічно активного населення дуже поволі, але все ж збільшується. До прикладу за січень-березень показник становив 61,9%, за наступні квартали він зріс до 62,4% та 62,6%.

До слова, економічно активним населенням вважається частина населення обох статей, яка протягом певного періоду забезпечує пропозицію своєї робочої сили для виробництва товарів і надання послуг.

категорії
Економіка

Публікації по темі