В Україні збудують першу смарт-підстанцію

Відтепер буде впровадження інноваційних підходів в українську енергетику

НЕК “Укренерго” уклало Меморандум про співпрацю з французьким оператором RTE і його дочірньою компанією RTEInternational.

Про це повідомили в прес-службі НЕК “Укренерго”.

Меморандум передбачає впровадження інноваційних підходів в українську енергетику. Зокрема, ним передбачені проекти з розробки Energy Storage, впровадження сучасних технологій при технічному обслуговуванні високовольтних ліній електропередачі, проведенні ремонтних робіт під напругою (Live Works).

Для реалізації цього запланована організація навчальних програм для працівників Укренерго, а також створення міжнародного навчального центру для потреб енергетики України та сусідніх країн.

Загалом першим кроком у цьому напрямку запланована реалізація в наступному році пілотного проекту з будівництва цифрової підстанції типу реалізованого RTE проекту у Франції – смарт-підстанція Blocaux (“блок”).

“Україна чітко заявила про свою стратегічну мету інтегрувати енергетичні ринки в європейські і, зокрема, синхронізувати енергосистему з європейською мережею. Ми повністю підтримуємо цей вибір і готові взяти участь у конкретних заходах, необхідних для технічної підготовки мережі до майбутньої інтеграції”, – сказав голова компанії RTE Франсуа Брот.

категорії
Економіка

Публікації по темі