Кількість зареєстрованих безробітних у листопаді 2018 року порівняно з жовтнем зросла на 30 тисяч осіб.
Про це свідчать дані Державної служби статистики України.
За даними державної служби зайнятості, в листопаді 2018 року в Україні налічується 301 тисяча зареєстрованих безробітних. Це становить 1,2% до населення працездатного віку. При цьому, протягом серпня-жовтня цей показник утримувався на позиції 1,1%.
Разом з тим, зменшилася кількість вакансій з 97 тис. у жовтні до 81 тис. у листопаді. Варто вказати, що протягом року найбільше вакансій було запропоновано у серпні – 100 тисяч, а рівень безробіття тоді становив 292 тис. осіб.
За місяць майже на 9 тисяч зросла кількість безробітних жінок – у листопаді їх кількість становила 126 тис., порівняно з 174 тисячами у жовтні. При цьому, показник безробіття чоловіків збільшився за місяць майже на 21 тисячу осіб.
За місцем проживання 175 тисяч безробітних мешкають у місті, 125 тисяч – у сільській місцевості.
Варто вказати, що дані статистики подані без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.
Додамо, що середній розмір допомоги за листопад склав 2670 гривень. Порівняно з жовтнем, середня сума видатків зросла на 33 гривні з 2637 грн на особу.
Зауважимо, що згідно даних Державної служби зайнятості, розмір виплати допомоги по безробіттю залежить від страхового стажу, підстави припинення трудових відносин та розміру заробітної плати, отримуваної громадянином перед звільненням.
“Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначений статтями 22 та 23 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. № 1533-III (зі змінами)”, – йдеться в повідомленні на сайті установі.
Відповідно до Закону застрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) залежно від страхового стажу:
– до 2 років – 50 відсотків;
– від 2 до 6 років – 55 відсотків;
– від 6 до 10 років – 60 відсотків;
– понад 10 років – 70 відсотків.
Застраховані особи, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців мають право на допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі, який встановлюється Правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Допомога по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом.