В уряді збираються за три роки опустити держборг до 41,4% від ВВП

Україна має бути не просто готова до потенційних ризиків, а продовжувати зростати при цьому.

В уряді України збираються досягти скорочення державного боргу до 50,5% від ВВП до кінця цього року і 41,4% від ВВП за три роки.

Про це заявила міністр фінансів України Оксана Маркарова у Facebook.

“В оновленій Середньостроковій стратегії управління боргом на 3 роки, яку Мінфін представив на минулому страткомі уряду, ми ставимо більш амбітні цілі щодо зменшення боргу до ВВП вже до 50,5% до кінця цього року і до 41,4% за три роки та швидшого розвитку локального ринку запозичень”, – вказала міністр.

З її слів, Україна має бути не просто готова до потенційних ризиків, а продовжувати зростати при цьому.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Національний банк оприлюднив календар планових платежів за зовнішньою заборгованістю перед нерезидентами в іноземній валюті станом на 1 січня 2019 року.

Згідно з планом на 2019 рік, уряд, центральний банк, підприємства і банки повинні виплатити 15,655 млрд доларів, із яких 11,952 млрд доларів – основна сума боргу, 3,703 млрд доларів це відсоткові платежі.

У 2019 році уряд України має погасити 5,017 млрд доларів боргів, центральний банк – 843 млн доларів. У тому числі на користь МВФ потрібно заплатити 1,945 млрд. Обсяги платежів у цьому році інших депозитних корпорацій (без урахування платежів за кредитами овернайт) становлять 1,828 млрд доларів, інших секторів (в т.ч. гарантовані урядом залучення: включаючи платежі за зовнішніми зобов’язаннями місцевих органів самоврядування, без урахування платежів за торговими кредитами) – 6,401 млрд доларів, прямі інвестиції: міжфірмовий борг – 1,568 млрд доларів.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі