Вартість оренди землі в ProZorro.Продажі зросла на 154% від стартової

В системі ProZorro.Продажі відбулися перші 5 аукціонів для реалізації прав на оренду земельних ділянок.

27 грудня в системі ProZorro.Продажі відбулися перші 5 аукціонів для реалізації прав на оренду земельних ділянок. При сумарній стартовій вартості лотів 173 938 грн фінальна їхня вартість склала 441 276 грн, тобто зросла більше ніж у 2,5 раза.

Про це інформує “Урядовий портал”. Аукціони відбулися в рамках пілотного проекту ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастру).

“Вже зараз можна констатувати, що ідея проводити аукціони з оренди землі через ProZorro.Продажі виявилася вдалою. В кожному з аукціонів взяло участь від 2 до 6 учасників, загальна вартість збільшилася на 154%. Це – безумовний успіх”, – зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Директор ДП “ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ” Олексій Соболев розповів про тривалу підготовку до перших земельних аукціонів: “Ми спеціально розробили процедуру земельного аукціону відповідно до Кодексу законів про землю. Маючи в активі ще й постанову Кабінету Міністрів № 688, нам вдалося забезпечити цілком прозорий аукціон, що сьогодні й було продемонстровано”.

“Без підтримки наших партнерів з Держгеокадастру та TAPAS нам би нізащо не вдалося провести ці торги до кінця 2018 року. Натомість зараз ми вже цілком впевнені у ефективності нового модулю аукціонів, оскільки він блискуче пройшов випробування на практиці”, – додав Олексій Соболев.

Він наголосив, що особливістю нового модулю є можливість одразу ж після завершення аукціонів отримати повну інформацію про його учасників.

“Сьогодні ми зробили черговий важливий крок до повного переведення земельних аукціонів в онлайн-режим, – підкреслив виконуючий обов’язки Голови Держгеокадастру Олександр Колотілін. – Онлайн-торги доводять свою ефективність та є найбільш прозорим способом розпорядження землями державної форми власності”.

категорії
Економіка

Публікації по темі