“Велика сімка” визначилася, які реформи в Україні буде підтримувати

Одна з ключових: утворення незалежного Антикорупційного суду.

Посли країн “Великої сімки” визначилися із ключовими реформами в Україні, які вони будуть підтримувати під час головування Франції.

Про це повідомляє “News.finance”.

Повідомляється, що група послів G7 з підтримки реформ в Україні відзначає прогрес у реформуванні з початку 2015 року і буде й надалі докладати зусиль для подальшого їх просування.

“Вона визначила ключові реформи, на які буде спрямована її підтримка протягом головування Франції в G7”, – йдеться в повідомленні.

Серед ключових реформ названі:

Утворення незалежного Антикорупційного суду, який розпочне роботу на початку 2019 року.

Законом встановлено, що з дня початку роботи Вищого антикорупційного суду апеляційної інстанції (крім Апеляційної палати ВАС) припиняють приймати до розгляду апеляційні скарги по кримінальних проваджень щодо злочинів, віднесених Кримінальним процесуальним кодексом до підсудності ВАС.

Імплементація закону “Про національну безпеку України”.

Сьогодні, 29 січня, Верховна Рада ухвалила закон “Про національну безпеку”. Він є рамковим, тобто не запрацює на повну силу без кількох інших документів. Проте він дійсно реорганізовує безпековий сектор та запроваджує над ним цивільний контроль.

Згідно з Законом, міністром оборони має бути цивільна особа, СБУ має гарантувати національну безпеку, боротися з тероризмом та протидіяти ворожій розвідувально-підривній діяльності. Видатки на фінансування сектору безпеки і оборони – не менше ніж 5% від ВВП, із них не менш ніж 3% – на фінансування сил оборони.

Впровадження реформи децентралізації з повною передачею повноважень новоствореним територіальним громадам.

“Нам вже вдалося сформувати менеджмент нової якості. Вже 62% населення України проживає в 876 ОТГ. Лідери процесу об’єднання – Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька, Волинська області. У Хмельницькій та Житомирській області понад 60% території наразі покриті ОТГ. 24 міста обласного значення приєднали до себе громади. У перспективних планах 1285 ОТГ”, – наголосив Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, передає його прес-служба.

Реформування сектору енергетики з метою збільшення інвестицій.

Мова йде про забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи, прискорення в реформуванні ринків газу та електроенергії, диверсифікація джерел енергозабезпечення, впровадження нового законодавства в сфері відновлювальної енергетики, забезпечення діяльності Фонду енергоефективності, лібералізація нафтогазового сектору, підвищення надійності та рівня ядерної безпеки.

Впровадження освітньої реформи з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Головні рекомендації стосуються мовного питання. Так, Венеціанська комісія порадила забезпечити сприяння посиленню державної мови та її обов’язковість для всіх громадян держави. Питання дискримінації мов інших меншин, тих що не є офіційними мовами ЄС, також має бути вирішене під час такого перегляду.

категорії
Економіка

Публікації по темі