Верховна рада почала розгляд Держбюджету-2019

За регламентом закон про бюджет Верховна Рада повинна прийняти до 1 грудня.

Кабінет міністрів представив у парламенті проект держбюджету на 2019 рік. За регламентом закон про бюджет Верховна Рада повинна прийняти до 1 грудня.

Варто зазначити, до 1 жовтня депутати подаватимуть свої пропозиції до документу в бюджетний комітет. Пропонуючи збільшити витрати з яких-небудь програм, вказавши за рахунок чого це можна зробити.

Водночас, не пізніше 20 жовтня, комітет повинен внести проект з депутатськими пропозиціями до сесійної зали. Якщо депутати приймають проект бюджету в першому читанні з рекомендаціями Верховної Ради, документ направляється до Кабміну.

Разом з бюджетним комітетом парламенту Кабмін відпрацьовує пропозиції парламенту. До 3 листопада уряд має повернути проект в Раду із зазначенням, які пропозиції депутатів враховані, які ні і чому.

У другому читанні проект бюджету розглядається в залі не пізніше 20 листопада

Для усунення протиріч в тексті проекту передбачено третє читання.

В цілому проект закону про держбюджет за регламентом повинен бути прийнятий до 1 грудня.

Проект бюджету на 2019 рік Кабмін схвалив на своєму засіданні 14 вересня.

Нагадаємо, згідно проектом закону про держбюджет, зростання ВВП планується на рівні 3%. Інфляція складе 7,4%. Зростання доходів зведеного бюджету передбачений на рівні 130 мільярдів гривень. В цілому доходи повинні скласти 1 трильйон 292 мільярди гривень. Витрати на блок безпеки і оборони будуть на рівні 209,5 млрд грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі