Верховна Рада розгляне відстрочку енергоринку, – Андрій Герус

28 травня профільний парламентський комітет не зібрав кворум для розгляду проектів відстрочки енергоринку.

Спікер парламенту Андрій Парубій пообіцяв поставити на голосування законопроект про відстрочку нового ринку електроенергії у вівторок, 4 червня.

Про це повідомив представник президента у Верховній Раді Андрій Герус на своїй сторінці в Facebook.

“Позиція уряду і міністра енергетики Ігоря Насалика, що можна і так вводити новий ринок. Багато депутатів орієнтується на позицію уряду, який несе відповідальність за цю реформу. За негайне безумовне введення нового ринку виступає і ДТЕК, який виступає сильним драйвером багатьох процесів. подивимося, що буде з голосами завтра “, – написав він.

28 травня профільний парламентський комітет не зібрав кворум для розгляду проектів відстрочки енергоринку.

Як заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, майже все готово для запуску нового енергоринку з 1 липня. “Ми в середу приймемо ще 2-3 питання, і вся нормативна база буде затверджена, і, думаю, введення буде вчасно”, – сказав він 31 травня.

Реформа енергоринку – одна з вимог Євросоюзу. Вона передбачає перехід до конкурентного механізму формування ціни, введення балансуючого ринку, ринку “на добу вперед” і внутрісуточних ринку.

При цьому ЄС і інші міжнародні партнери України, зокрема ЄБРР, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк, порадили відкласти запуск нового ринку через неготовність галузі. Учасники ринку заявляють про загрозу його монополізації і різкого зростання цін на електрику.

категорії
Економіка

Публікації по темі