Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, який запровадить в Україні інститут авторизованого економічного оператора

"За" проголосувало 234 народних депутатів. Законопроект буде доопрацьовано до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про запровадження інституту авторизованого економічного оператора.

Повідомляє Міністерство фінансів.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань виконання Глави 5 Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

“За” проголосувало 234 народних депутатів. Законопроект буде доопрацьовано до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів.

«Запровадження інституту АЕО дозволить Україні взяти найкращі світові практики та спростити митні формальності і процедури для відповідального бізнесу. Це дозволить нашим компаніям, які займаються імпортом та експортом, а також нашим виробникам, які знайшли на ринку ЄС своїх покупців, підвищити свою конкуретоспроможність», – сказала Міністр фінансів Оксана Маркарова.

Відповідно до статті 84 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна взяла на себе зобов’язання адаптувати національне митне законодавство до митного законодавства ЄС. Це передбачає, зокрема, і запровадження в Україні інституту авторизованого економічного оператора (АЕО). Концепцію АЕО було запроваджено Всесвітньою митною організацією у 2005 році шляхом ухвалення Рамкових стандартів безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі.

Статус АЕО – це найвищий ступінь довіри митниці до підприємства, а отже, і найбільший перелік пільг та спрощень митних формальностей для підприємства.

Законопроектом пропонується запровадити дієвий механізм інституту АЕО в Україні аналогічний тому, що функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання, що передбачено статтею 80 Угоди про асоціацію. Майбутнє визнання статусу АЕО митними органами країн ЄС забезпечить участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів. Ухвалення цього законопроекту позитивно вплине на ринок праці, оскільки він спрямований на розширення свободи підприємницької діяльності, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств, що, у свою чергу, стане підґрунтям для створення нових робочих місць.

Нагадаємо, що на початку лютого Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики на своєму засіданні підтримав та рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Митного кодексу України.

категорії
Економіка

Публікації по темі