Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за незаконний перетин держкордону

Кримінальна відповідальність вводиться за перетин держкордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави.

Верховна рада України підтримала у другому читанні законопроект №7017 “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону”.

За відповідний документ проголосували 243 депутати Верховної Ради.

Згідно документу, проектом вводиться кримінальна відповідальність за перетин держкордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил або інших силових відомств держави-агресора в будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості. Таке діяння каратиметься позбавленням волі на строк до трьох років.

Крім того, встановлюється, що за повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб буде наставати відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, а вчинення таких дій з застосуванням зброї – на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, на початку вересня Верховна рада України підтримала за основу в першому читанні законопроект №7017 “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону”, за документ проголосував 241 депутат ВР.

категорії
Економіка

Публікації по темі