Верховний суд остаточно узаконив банкрутство банку “Хрещатик”

Верховний суд відновив юридичний факт неплатоспроможності банку “Хрещатик”, скасувавши рішення судів трьох нижчих інстанцій про протиправність постанови Національного банку України. Про це повідомляє прес-служба НБУ в Facebook. За повідомленням регулятора, клієнти...

Верховний суд відновив юридичний факт неплатоспроможності банку “Хрещатик”, скасувавши рішення судів трьох нижчих інстанцій про протиправність постанови Національного банку України.

Про це повідомляє прес-служба НБУ в Facebook.

За повідомленням регулятора, клієнти цього банку в липні 2016 року звернулися до суду з позовом до Нацбанку, в якому просили визнати протиправним віднесення банку “Хрещатик” до категорії неплатоспроможних, і суди трьох інстанцій задовольнили цей позов.

НБУ зазначив, що одним з аргументів для ухвалення судових рішень стало те, що банк перебував у категорії проблемних тільки один день, проте проігнорували той факт, що підставою для рішення регулятора було порушення нормативів.

У зв’язку з цим Нацбанк ще в жовтні 2017 року звернувся до Верховного суду України із заявою про перегляд рішення судів, і суд вищої інстанції частково задовольнив його.

Варто додати, що Нацбанк визнав банк “Хрещатик” неплатоспроможним в квітні 2016 року. Найбільшими співвласниками були Андрій Іванов (37,44%), Микола Солдатенко (24,24%) і Київська міська державна адміністрація (25%). Як відомо, 24,9379% акцій банку належало Київській міській державній адміністрації.

У квітні минулого року Верховний суд визнав незаконним рішення НБУ про виведення з ринку банку “Хрещатик”.

Нагадаємо, що однією зі схем, реалізованих у банку “Хрещатик”, стало вкладення коштів у «(без)цінні» папери. У цей спосіб з нього виведено 2,3 млрд грн.

Однією зі схем, реалізованих напередодні запровадження у банку тимчасової адміністрації, стали операції з купівлі «(без)цінних» паперів компаній, що мають усі ознаки фіктивності. Це, наприклад, компанії, що не мають на балансі жодних активів, обігових коштів, часто зареєстровані за однією юридичною адресою, а у штаті мають всього кілька працівників. На момент запровадження тимчасової адміністрації таких облігацій на балансі ПАТ «КБ «Хрещатик» було виявлено загалом на 2,3 млрд грн.

категорії
БізнесЕкономіка

Публікації по темі