Відбувся перегляд портфеля проектів Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні

За період співпраці України з ЄБРР було профінансовано 410 проектів на загальну суму 13 млрд. євро.

Заступник Міністра фінансів з європейської інтеграції Юрій Гелетій взяв участь у черговому Спільному перегляді портфеля проектів Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні.

Про це інформує Міністерство фінансів України.

Такі перегляди відбуваються раз на півріччя. Протягом перегляду обговорюється стан виконання заходів, про які сторони домовилися минулого разу, а також затверджується план на наступне півріччя.

За період співпраці України з ЄБРР було профінансовано 410 проектів на загальну суму 13 млрд. євро. Частина цих проектів впроваджується в державному секторі. Станом на сьогодні це 7 проектів на суму 1,577 млрд. євро. Зокрема це проекти «Реабілітація гідроелектростанцій», «Модернізація магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород», «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпро», «Україна: Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій», «Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС – Каховка», «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва» та «Модернізація та збільшення потужності компресорних станцій та оновлення парку верстатів для капітального ремонту свердловин АТ «Укргазвидобування» (проект на стадії підготовки)

Для того щоб пришвидшити реалізацію таких проектів Мінфін створив робочу групу під головуванням Міністра фінансів Оксани Маркарової для вирішення проблемних питань співпраці з МФО та затвердив Концепцію співпраці з ними. Юрій Гелетій нагадав, що проблемні питання реалізації спільних проектів можуть вирішуватися тільки спільними зусиллями всіх учасників процесу, що в результаті дасть змогу залучити більше інвестицій та кредитів як у приватний, так і у державний сектор української економіки.

«Ми цінуємо багаторічну успішну співпрацю з ЄБРР та сподіваємося, що Банк і надалі буде підтримувати Україну та інвестувати передусім у нові бізнеси, які тільки починають розвиватися. Ми також впевнені, що темпи реалізації наших спільних проектів у державному секторі значно зростуть завдяки спільним зусиллям, особливо в частині збільшення вибірки коштів» – підкреслив він

категорії
Економіка

Публікації по темі