Відбувся перегляд портфеля проектів Європейського інвестиційного банку в Україні

За період співпраці України з ЄІБ було профінансовано 62 проекти на загальну суму 5,86 млрд євро.

Заступник Міністра фінансів з європейської інтеграції Юрій Гелетій взяв участь у черговому Спільному перегляді портфеля проектів Європейського інвестиційного банку в Україні.

Про це зазначено на сайті Мінфіну.

Перегляди відбуваються щорічно. Учасники обговорюють стан виконання заходів, про які домовилися минулого разу, а також погоджують план дій на поточний рік та можливі заходи з реалізації проектів на майбутнє.

За період співпраці України з ЄІБ було профінансовано 62 проекти на загальну суму 5,86 млрд євро. Частина цих проектів впроваджується в державному секторі. Станом на сьогодні це 15 проектів на суму 3,217 млрд євро. Зокрема, 4 проекти реалізуються в енергетичній сфері на загальну суму 675 млн євро, 3 проекти – в транспортній сфері на суму в 655 млн євро, а також 5 проектів – в муніципальній інфраструктурі на суму в 967 млн євро. Окрім цього, реалізується  1 проект в сфері освіти на суму в 120 млн євро та 2 проекти на суму в 800 млн євро спрямовані на розвиток малого та середнього бізнесу.

Також спільно з Європейським інвестиційним банком ведеться активна робота з підготовки нових проектів в інших сферах економіки, зокрема впровадження енергоефективних та «зелених» проектів, що відповідає Енергетичній стратегії України на період до 2035 року. Для того щоб пришвидшити реалізацію таких проектів Мінфіном створено робочу групу під головуванням Міністра фінансів Оксани Маркарової для вирішення проблемних питань співпраці з МФО та затверджено Концепцію співпраці з ними.

Юрій Гелетій підкреслив, що єдиний спосіб вирішити проблемні питання реалізації спільних проектів – це постійний діалог всіх учасників процесу, який дасть змогу не тільки вирішувати нагальні проблеми, але і попереджувати їх.

«Ми надзвичайно цінуємо успішну співпрацю з ЄІБ. Сподіваємося що Банк і надалі буде підтримувати та інвестувати у розвиток економіки нашої держави. Впевнений, що завдяки спільним зусиллям, особливо в частині збільшення вибірки коштів, ми зможемо пришвидшити реалізацію наших спільних проектів у державному секторі» – зазначив він.

категорії
Економіка

Публікації по темі