Висока частка непрацюючих кредитів є одним із системних ризиків для стабільності фінансового сектору України, – НБУ

Рада з фінансової стабільності затвердила "Рекомендації щодо роботи банків державного сектору із непрацюючими кредитами. 

Рада з фінансової стабільності затвердила “Рекомендації щодо роботи банків державного сектору із непрацюючими кредитами.

Повідомляє Національний банк України.

Величезна частка непрацюючих кредитів нагромаджена на балансах державних банків – близько 68% станом на початок грудня 2018 року (55% без урахування ПриватБанку). Це – значний тягар для банків України, який стримує більш активний розвиток сектору. Тому ведеться активна робота над вирішенням цієї проблеми.

“Так, робочою групою, утвореною РФС з представників Національного банку, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб розроблено рекомендації  щодо роботи банків державного сектору із непрацюючими кредитами. Затвердження та оприлюднення цих рекомендацій РФС передбачене Меморандумом між Україною та МВФ”, – зазначається на сайті НБУ. 

Рекомендації, що розроблені для банків державного сектору, можуть також використовувати банки з приватним капіталом.

Рекомендації не є юридично зобов’язуючими, проте РФС залишає за собою право отримати від держбанків пояснення у разі їх недотримання. Банки державного сектору звітуватимуть Раді з фінансової стабільності про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів щопівроку. Перший звіт очікується у лютому цього року. Чинності вони набирають від 9 січня 2019 року та діють до моменту вступу в дію нормативно-правового акту НБУ щодо організації банками процесу управління непрацюючими активами, який наразі розробляється спільно зі Світовим банком.

категорії
Економіка

Публікації по темі