Вперше з 2008 року мінімалка в Україні вища, ніж у Росії

З 1 січня мінімалка в нашій країні зросла до 4 723 грн, або $199. У Росії мінімальна зарплата на $3 менша. 

Вперше з 2008 року мінімальна заробітна плата в Україні випередила аналогічні показники в Росії та Білорусі.

Заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук написав про причини.

З 1 січня мінімалка в нашій країні зросла до 4 723 грн, або $199. У Росії мінімальна зарплата на $3 менша.

«На мою думку, є декілька факторів, до дозволили протягом останніх років нівелювати те відставання, що фактично з’явилося після кризи 2008 року і поглибилося в результаті кризи 2014-15 років», — написав Ніколайчук.

По-перше, українська економіка з 2016 року демонструє досить стійкі темпи зростання ВВП.

Нагадаємо, в III кварталі 2019 року економіка України зросла на 4,1% в річному обчисленні, випередивши прогноз Національного банку.

По-друге, ринок праці додатково підігрівається процесами міграції, що стимулює навіть вищі темпи зростання реальних заробітних плат порівняно з темпами зростання продуктивності.

Хоча на цю ситуацію можна дивитися і з інших боків. Наприклад, вища продуктивність українців на підприємствах сусідніх європейських країн генерує тиск на заробітні плати і всередині країни в секторах неторгуємих товарів.

Водночас, значні доходи від трудової міграції зумовлюють вищі темпи зростання національного доходу порівняно з ВВП. Це теж тисне на заробітні плати.

По-третє, підвищення соціальних стандартів з 2016 року відбувається дещо швидшими темпами порівняно зі зростанням економіки.

Це, за словами Ніколайчука, є природним процесом з урахуванням значного просідання доходів найвразливіших верств населення протягом кризи 2014-15 років, переходом на ринкові засади встановлення тарифів на послуги ЖКГ і намагання влади знизити диференціацію доходів населення.

категорії
Економіка

Публікації по темі