Введення в Україні європейської моделі HACCP виконується на 15 %

В Україні на європейські норми роботи перейшло всього 10-15% елеваторів.

На систему гарантування безпеки і якості продуктів харчування НАССР в Україні перейшло 10-15% елеваторів

Про це повідомив Сергій Іващенко, в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації (УЗА) у Києві під час круглого столу.

«Коли ми дивилися, скільки ж елеваторів мають дійсно запроваджену систему НАССР, виявилося, що близько 10-15%. В Україні офіційно в реєстрі трохи більше 800 елеваторів, а по факту більше 1100, то 10% з того – досить малий показник для України», – зазначив Іващенко.

Також наголосив, що вже з 20 вересня елеватори повинні впровадити у себе НАССР (Система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок). Тому УЗА провела серію семінарів по всій Україні, на яких детально розповіли про кроки, необхідні для її впровадження.

Іващенко зазначив, що дві третини українського зерна йде на експорт. «Завжди не хочеться отримувати нотифікації з інших країн, що у нас зерно не відповідає нормам. Я впевнений, що НАССР гарантуватиме безпеку зерна і кормів, яка буде відповідати всім канонам», – додав в.о. виконавчого директора УЗА.

Нагадаємо, У липні 2014 року Верховна Рада України ухвалила законопроект № 4179а, який стосується гармонізації законодавства України та Європейського Союзу у сфері безпеки та якості харчових продуктів. Зазначений документ передбачає введення в Україні європейської моделі системи гарантування безпеки і якості продуктів харчування, що базується на процедурах HACCP.

категорії
Економіка

Публікації по темі