ВВП України перевищив прогнозований рівень зростання

Внутрішній валовий продукт України зріс на 3,8% в річному обчисленні проти очікуваних Нацбанком 3,2%.

В НБУ повідомляють, що ранні жнива спричинили стрибок ВВП до 3,8%

У другому кварталі 2018 року валовий внутрішній продукт України зріс на 3,8% в річному обчисленні проти очікуваних Нацбанком 3,2%.

«Українська економіка пришвидшила зростання з 3,1% у І кварталі до 3,8% у ІІ кварталі 2018 року у річному вимірі. Порівняно з попереднім кварталом зростання ВВП становило 1,0% сезонно-скориговано. Про це свідчать розгорнуті показники ВВП за IІ квартал 2018 року, опубліковані Державною службою статистики України», – йдеться в повідомленні.

Зазначають, що фактичні темпи зростання реального ВВП у ІІ кварталі 2018 року були вищими за очікування Національного банку, опубліковані в Інфляційному звіті за липень 2018 року (3,2% р/р). Відмінність між прогнозом Національного банку та фактичним показник пояснюється насамперед раннім стартом збору врожаю цього року. За вирахуванням цього чинника динаміка реального ВВП у цілому відповідала очікуванням Національного банку.

У Нацбанку відзначають, що загалом основним двигуном зростання реального ВВП очікувано залишається внутрішній попит, перш за все, споживчий.

«Споживчий попит продовжував впевнено посилюватися. По-перше, суттєве зростання споживання продемонстрував сектор державного управління (на 11,0% р/р порівняно зі зниженням на 1,4% р/р у попередньому кварталі). Це зумовлено істотним вищими видатками на субсидії населенню на оплату послуг ЖКГ через нижчу температуру та довший опалювальний сезон цього року порівняно з минулим. По-друге, продовжує збільшуватися приватне споживання домогосподарств. За підсумками ІІ кварталу українці наростили споживчі витрати на 4,2% р/р внаслідок зростання реальної заробітної плати, грошових переказів в Україну та пенсій (зокрема через підвищення пенсійних виплат військовослужбовцям), а також поліпшення споживчих настроїв населення».

У НБУ сподіваються, що у поточному році зростання реального ВВП пришвидшиться до 3,4% відповідно до опублікованого у липні 2018 року макроекономічного прогнозу. Оновлений прогноз оголосять під час чергового прес-брифінгу з питань монетарної політики 25 жовтня 2018 року та опублікують у Інфляційному звіті 1 листопада 2018 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі