Хто має право на пільгову пенсію

Добірка категорій населення з можливістю отримувати пільгову пенсію.

В Україні пенсійний вік прив’язаний до стажу, і з кожним наступним роком вимоги до кількості необхідного страхового стажу для пенсії зростатимуть. Але є категорії громадян, які мають право на пільгову пенсію

Про це інформує finance.ua

На пільгову пенсію мають право виходити:

Педагоги. Обов’язковий стаж – 27 років і 6 місяців. Працівники сфери освіти і охорони здоров’я після досягнення 55 років і за наявності спеціального стажу роботи мають право на пенсію за вислугою років. Якщо не вистачає стажу або віку, вчителям пропонують допрацювати.

УБД. Учасники бойових дій користуються правом дострокового виходу на пенсію. «Афганцям». Для такої категорії пенсійний вік жінок в Україні становить 50 і стаж – 20 років. У чоловіків, відповідно, – 55 і 25 років.

Шахтарі. Незалежно від віку стаж в 25 років необхідний для працівників на підземних і відкритих гірничих роботах, пов’язаних з видобутком корисних копалин, на будівництві шахт і рудників. Стаж не менше 20 років необхідний для працівників провідних професій: прохідники, забійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин.

Люди з інвалідністю. Пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або профзахворювання призначаються незалежно від стажу роботи. Водночас для інвалідів II, II і III груп загального захворювання обов’язковою умовою для оформлення пенсійних виплат по інвалідності є наявність певного страхового стажу.

Військовослужбовці. У 2019 році було проведено перерахунок пенсій для військовослужбовців, яким виповнилося 65 років і якщо мають трудовий стаж 35 років – для чоловіків і 30 – для жінок. Підвищення пенсій склало від 15% до 40%.

Пільгові пенсії призначають за умови наявності пільгового трудового стажу, досягнення пільгового віку та підтвердження відповідних умов праці за результатами атестації робочого місця.

Варто зазначити, що всі інші категорії населення зможуть виходити на пенсію відповідно до законодавства.

категорії
Економіка

Публікації по темі