Хто не отримає субсидію на новий опалювальний сезон

Держава скоротить розмір субсидій

Скоро розпочнеться опалювальний сезон, а це означає, що українцям будуть нараховувати субсидії. Зараз сім’ї отримують допомогу з урахуванням минулорічних доходів. Але з жовтня 2018 року до уваги будуть братися доходи за перші 6 місяців 2018 року.

За цей час мінімальна заробітна плата виросла на 523 гривні, середня зарплата збільшилась на 26,19%, а пенсія – майже на 36%. Відповідно субсидії стануть меншими.

Зовсім не отримають субсидії ті, хто витрачає на комунальні послуги менше, ніж 15% свого доходу, ті, хто їздить на автомобілі, якому ще немає 5 років, офіційно не працює, а точніше не сплачує єдиний соціальний податок. Тобто якщо особа офіційно не працевлаштована, але сплачує податок хоча б три місяці, вона може розраховувати на субсидію.

Варто зазначити, що у декларації на безробітного порахують дохід для студентів, старших 18 років – 1841 грн, для тих, кому цьогоріч виповнилось 18, але особа не має доходів – 3682 грн, повнолітніх безробітних – 5331 грн. Для повнолітніх осіб, які хоча б раз отримувати пенсію, стипендію, допомогу при народженні (всиновленні) дитини чи допомогу по безробіттю, рахуватимуть фактичних дохід.

Також на допомогу можуть не розраховувати ті, хто живе в квартирах площею від 120 кв.м. Але «ревізори» не ходитимуть будинками і не перевірятимуть тих, хто сам не зазначив площу будинку у своїй заяві.

Для оформлення субсидії потрібно лише два документи: заява і декларація. Проте, якщо в органів соціального захисту виникнуть сумніви, у вас можуть попросити додаткові документи.

Додамо, що за новими правилами скоротяться нормативи використання газу. Якщо в січні 2018 року на опалення 100 кв. м. площі виділяли 500 кубометрів газу на місяць, то нова норма становитиме 450 кубометрів.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі